CNPAC anunță concurs de angajare contabil

37

CNPAC anunță concurs de angajare contabil.

Centrul Național de Prevenire a Abuzului față de Copii (CNPAC) este organizație neguvernamentală, care începând cu 1997 are drept misiune de a contribui la diminuarea incidenței și a consecințelor violenței față de copii prin activități de prevenire, pledoarie, dezvoltare de capacități și servicii specializate.

Perioada de angajare: martie 2022 – septembrie 2022

Relațiile ierarhice: Se subordonează Contabilului-șef

Responsabilități:

  1. Asigură achitarea către furnizorii de produse și servicii;
  2. Ține evidența combustibilului și a foilor de parcurs;
  3. Întocmește ordine de plată în valută națională și în valută străină, delegații bancare;
  4. Contabilizează extrasele bancare;
  5. Contabilizează facturile fiscale;
  6. Contabilizează MF, OMVSD, Materialele.
  7. Verifică și întocmește deconturile de avans;
  8. Ține evidența continuă a documentelor primare și contabilizează operațiunile economice în sistemul de Contabilitate 1C;
  9. Repartizează documentele primare pe proiecte.
  10. Completează și asigură menținerea (electronic/ manual) a registrelor contabile;
  11. Alte responsabilități relevante la indicația Contabilului-șef.

Calități profesionale:

  1. Studii superioare sau medii de specialitate;
  2. Experiență de lucru în domeniul contabilității minim 10 ani, experiența de lucru cu ONC-urile va constitui un avantaj;
  3. Abilități de comunicare eficientă;
  4. Abilități de lucru în echipă și individual.
  5. Abilități de planificare şi organizare eficientă a timpului de muncă;

Cunoștințe:

  1. Cunoașterea PC: 1C Contabilitate, Internet banking, Microsoft Office (Word, Excel);
  2. Cunoștinţe lingvistice: română, rusă, engleza va constitui un avantaj.

Atitudini/comportamente:

  1. Responsabilitate, onestitate, corectitudine, loialitate, meticulozitate, acuratețe.

Condiții de muncă:

Orar: full-time (8 ore/zi), de luni până vineri, la oficiu

Modalitatea de lucru: oficiul CNPAC (or. Chișinău, str. Calea Ieșilor, 61/2)

Persoanele interesate trebuie să transmită CV-ul la adresa echipamobila@cnpac.md cu specificarea «Concurs asistent Contabil-șef» până la 20 martie 2021, ora locală 17.00.

Procesul de recrutare:

La interviu vor fi invitate doar persoanele selectate în baza dosarelor.

Atenție: CNPAC prelucrează datele cu caracter personal în conformitate cu prevederile Legii 133/2011 privind protecția datelor cu caracter personal. Prin expedierea dosarului, dvs., sunteți de acord că datele dvs. personale vor fi utilizate în procesul de recrutare. Documentele ce conțin date cu caracter personal se vor păstra doar pentru perioada de recrutare.